03/04/2017

Міжнародний день дитячої книги

Результат пошуку зображень за запитом "міжнародний день дитячої книги 2017"


"Будь-які явища природи, 

будь-які речі, предмети,
дерева, квіти, взяті із навколишньої 
дійсності, можуть стати рівноправними 
компонентами казки"
                                   Х.К.Андерсен


   Щороку- 2 квітня, в день народження великого казкаря Х.К.Андерсена (1805-1875), весь світ святкує Міжнародний День дитячої книги.
Ви гадаєте, що казки створені лише для того, аби вгамувати непосидющих малюків і розказати їм чергову історію? Якщо ви так вважаєте- мусимо вас глибоко розчарувати. Це зовсім не так.
Казка потрібна дорослим не менше ніж дітям. Вона захоплює, вражає, рясніє життєвою мудрістю і вірою у  світле майбутнє, вчить доброти і справедливості.


   Тож запрошуємо Вас переконатися у могутній чародійній силі дитячої літератури. Прийдіть до шкільної бібліотеки, познайомтеся з дитячими книгами! Пориньте разом з героями казок та дитячих видань у  світ добра, милосердя, любові! 

                                              Результат пошуку зображень за запитом "міжнародний день дитячої книги 2017"

    Цього року свято дитячої книги святкує свій півстолітній ювілей, адже Міжнародний день дитячої книги був заснований у 1967 році згідно з рішенням Міжнародної ради з дитячої книги (International Board on Books for Young People, IBBY).
   Відзначається він щороку 2 квітня, в день народження всесвітньо відомого данського казкаря Ганса Крістіана Андерсена (1805–1875).
   Однією з головних ініціаторок цього свята стала німецька дитяча письменниця, діячка світової дитячої літератури, засновниця IBBY Єлла Лепман. Ще на початку 50-х років минулого століття вона пропонувала заснувати «маленьку нобелівську премію» з дитячої літератури – Міжнародну премію імені Ганса Крістіана Андерсена. Починаючи з 1956 року, премія присуджується найкращому авторові дитячої книги, а з 1966 року її почали вручати і кращому ілюстраторові.
   Найвищою і найпочеснішою з трьох премій-нагород вважається Золота медаль з профілем казкаря. Її присуджують найвизначнішим майстрам у галузі дитячої книги і вручають на конгресі Міжнародної ради з дитячої книги (IBBY). За традицією популярного письменника запрошують написати Послання дітям всього світу, а відомого художника – створити оригінальний плакат до цього дня. Жоден з українських письменників чи художників-ілюстраторів за весь час існування премії ще не був нагороджений медаллю Андерсена.
   Тільки в 1973 році Почесний диплом Міжнародної премії імені Г.К. Андерсена за поему-казку «Барвінок і Весна» отримав український письменник Богдан Чалий, а 1979 року до «Почесного списку Андерсена» було вписано ім’я Всеволода Нестайка та його книжку «Тореадори з Васюківки».
   Серед сучасних українських авторів, котрі пишуть для дітей – Леся Воронина, Іван Андрусяк, Володимир Рутківський, Світлана Прудник, Оксана Лущевська, Анатолій Григорук, Дзвінка Матіяш, Олександр Гаврош, Дмитро Чередниченко, Наталка Сняданко, Олесь Ільченко, Зірка Мензатюк.


Немає коментарів:

Дописати коментар