Професія - БІБЛІОТЕКАР!

Відомі постаті в історії бібліотечної справи

Профи: Библиотекарь


Образ бібліотекаря у світовому кіно


Знамениті жінки-бібліотекарі
         Професія: бібліотекар

Завдання й обов'язки

Виконує роботи щодо забезпечення бібліотечних процесів відповідно до профілю та технології однієї із виробничих ділянок (комплектування, обробка бібліотечного фонду, організація та використання каталогів та інших елементів довідково-бібліографічного апарату, ведення та використання автоматизованих баз даних, облік, організація та зберігання фондів, обслуговування читачів та абонентів). Бере участь у науково-дослідній та методичній роботі бібліотеки, в розробці та реалізації програм розвитку бібліотеки, планів бібліотечного обслуговування населення. Застосовує наукові, методи та передовий досвід роботи у бібліотечній діяльності.

Необхідні знання

Професійний бібліотекар повинен знати:
  • основи бібліотечної справи, бібліографії;
  • основні бібліотечні технологічні процеси;
  • форми і методи індивідуальної та масової роботи з читачами;
  • передовий досвід бібліотечної роботи вітчизняних та світових бібліотек;
  • правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту;
  • правила внутрішнього трудового розпорядку.

Кваліфікаційні вимоги до бібліотекарів

  • Провідний бібліотекар: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; стаж роботи за професією бібліотекаря І категорії для спеціаліста не менше 1 року, бакалавра — не менше 3 років;
  • Бібліотекар І категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр, молодший спеціаліст) та підвищення кваліфікації; стаж роботи за професією бібліотекаря ІІ категорії для спеціаліста не менше 1 року, бакалавра, молодшого спеціаліста — не менше 2 років;
  • Бібліотекар ІІ категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр, молодший спеціаліст) та підвищення кваліфікації; для спеціаліста — без вимог до стажу роботи, бакалавра, молодшого спеціаліста — стаж роботи за професією бібліотекаря не менше 1 року;
  • Бібліотекар: базова вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр, молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи.

Заклади, в 
 яких можна здобути професію - бібліотекар


 КНУКіМ - http://knukim.edu.ua
700x100


                              КДПУ ім. В.Винниченка   http://www.kspu.kr.ua/Бібліотекарі завжди грають в житті суспільства важливу роль, а часом ще й роблять серйозний вплив на долі цілих країн і навіть світу. Давайте згадаємо кілька відомих бібліотекарів, чий слід в історії дуже помітний.
Одним з найвідоміших бібліотекарів був Бенджамін Франклін, який разом з учасниками своєї дискусійною групи організував першу в історії Америки бібліотеку.

Любов до марксизму Мао Цзедуну прищепив його начальник у той час, коли Мао працював помічником бібліотекаря в Пекіні. А Голда Меїр - п'ятий прем'єр-міністр Ізраїлю - до початку своєї політичної кар'єри працювала бібліотекарем.

  Серед діячів науки, можливо, найвідомішим бібліотекарем був Ератосфен, який відкрив не тільки широту і довготу, але й двері великої Олександрійської бібліотеки багатьом читачам.
Хорхе Луїс Борхес не тільки писав про бібліотеки, а й працював державним бібліотекарем в 1939-1946 рр. Автор «Аліси в Країні Чудес» Льюїс Керролл, перш ніж почати викладати математику, працював бібліотекарем в Церкві Христа в Оксфорді. А Марсель Пруст - автор циклу романів «У пошуках втраченого часу» - працював шкільним бібліотекарем.
Один з братів Грімм - Якоб - працював у бібліотеці в Казелі, і якраз під час цієї роботи вони разом з братом стали збирати народні казки, які дали початок їх власної творчості.
І також не можна не згадати Джакомо Казанову, який в останні роки свого життя працював бібліотекарем графа Вальдштейна в Богемії.


Немає коментарів:

Дописати коментар