Афоризми про книгу, читання

Результат пошуку зображень за запитом "книга"

"Люди перестають мислити, коли перестають читати" (Д.Дідро), 

"Книги - діти розуму" (Джонатан Свіфт), 

"Книжки - кораблі думки, що мандрують хвилями часу" (Френсіс Бекон), 

"Завдання книг - полегшити, прискорити пізнання життя, а не замінити його" (Я.Корчак), 

"Без пристрасті до книжки людині недоступні культура сучасного світу, інтелектуальне і емоційне вдосконалення" (В.Сухомлинський). 

"Одна мудра книга краща від найбільшого багатства"  -  перське народне прислів'я 

"Людина, для якої книжка уже в дитинстві стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчує себе обділеною, збіднілою, спустошеною" (В.Сухомлинський) 


"Дім, в якому немає книг, подібний до тіла, позбутого душі" (Цицерон) 

"...Дивною і ненатуральною здається людина, яка існує без книги" (Т.Г.Шевченко) 

"Бібліотеки - це скарбниці всіх багатств людського духу" (Г.Лейбніц) 

Хто полюбить книгу, той далеко піде у своєму розвитку. Книга рятує душу від здерев’яніння. Шевченко Т. Г. 

«Людина, для якої книжка уже в дитинстві стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчує себе обділеною, збіднілою, спустошеною» В.Сухомлинський 

Книжка повинна стати для мудрого вихованця другом, наставником і вчителем. Сухомлинський В. О. 

Як не любити любов’ю наснажених, Мудрістю сповнених книг!… М. Т. Рильський 

Книга — це джерело освіти, знання і якщо збагачення, то збагачення культурного і душевного. Рильський М. 

Книги – морська глибина: 
Хто в них пірне аж до дна, 
Той, хоч і труду мав досить 
Дивнії перлини виносить. Франко І. Я. 

…книжки на те пишуть, щоб їх читати, а на те читаються, щоб роздумати прочитане. Франко І. Я. 

Є у мене товариші вірні — книжки добрії. М. Грушевський 

Книги, як і взагалі всі твори людського духу, не однакову мають долю. П. Тичина 

Книги — це ріки, що напоюють моря. Ярослав Мудрий

Книги потрібні, щоб нагадувати людині, що її оригінальні думки не такі вже нові. 
А. Лінкольн 

У книгах ми жадібно читаємо про те, на що не звертаємо уваги в житті. Еміль Кроткий

Коли людина припиняє читати, вона перестає мислити. Дідро

Читаючи в перший раз гарну книгу, ми відчуваємо те ж почуття, як при знайомстві з новим другом. Знову прочитати вже читану книгу — значить знову побачити старого друга. Вольтер 
Творець книги — автор, творець її долі — суспільство. Гюго 
Будинок, в якому немає книги, подібний до тіла, позбавленому душі. Цицерон 
З книгами у нас йде справа так само, як і з людьми. Хоча ми з багатьма знайомимося, але лише деяких обираємо собі в друзі, в супутники життя. Фейєрбах Л.
“Кожен з нас може отримати в бібліотеці душевний спокій, втіху в печалі, моральне оновлення і щастя, якщо тільки вміє “володіти тим дорогоцінним ключем, який відкриває таємничі двері цієї скарбниці””.  (Леббок)
“Книжки – це наша праця, наша совість. Цілющої води струмок”.  (О. Іваненко)
“З чим можна порівняти насолоду, яку дістаєш на самоті, коли, відкривши при світлі лампади книгу, запрошуєш у друзі людей невидимого світу?”  (Кенко-Хосі)
 “Книга повинна давати не стільки знання, скільки відчуття безмежності знань, пробудити розум і уяву читача, щоб він міг самостійно заповнювати прогалини у знаннях про світ”.      (В. Ільченко)
“Книжки складають скарбницю людського знання, нескінченний літопис праці, успіхів і невдач людського розуму; вони в усі часи були найбільшою силою, що рухає світом”. (Смайлс)
“Книжки збирають перлини людської мислі й передають їх нащадкам. Ми перетворимося у жменьку пороху, а книжки наче пам`ятники із заліза і каменю, зберігаються назавжди”.    (Айбек)

...Бібліографія домагається, щоб кращі книги були відомі широким народним масам, щоб краща література могла бути використана там, де вона принесе максимальну користь, тоді, коли в ній буде нагальна потреба, і тим читачам, для яких вона призначена в першу чергу. (Бріскман М. А.)
Є тільки одін дійсно невичерпний скарб - це велика бібліотека. (Буаст)
Бібліотека - місце втрати й знаходження знань, його приховування або оприлюднення. (Рут Валлах)
Як тільки я входжу в бібліотеку, я замикаю свою двері і виганяю таким чином жадібність, самолюбство, пияцтво і лінощі і всі пороки, яких джерелом є неуцтво, плід неробства і меланхолії; я поринаю в лоно вічності серед дивовижних авторів з такою гордістю, з таким почуттям самовдоволення, що готовий жаліти всіх важливих і багатих панів, які непричетні цього щастя. (Гейнзіус)
Якщо стара книгозбірня була джерелом, до якого йшли всі спраглі до знань, то нова - це водогін, що розносить живильну вологу по домівках. (Мелвіл Д'юї)
Головне в бібліографії - пошуки невідомого, прагнення розшукати потрібний для наукової чи будь-якої іншої роботи матеріал. З цієї потреби і народилася бібліографія. Це джерело і живить її безперервне зростання. (Іванов Д. Д.)
Що за насолода знаходитися в гарній бібліотеці. Дивитися на книги - і то вже щастя. Перед вами бенкет, гідний богів; ви усвідомлюєте, що можна взяти в ньому участь і наповнити до країв свою чашу. (Чарльз Лемб) 

Там де процвітають бібліотеки, там мир і благодать, повага до людства і успішне вирішення найважчих соціальних проблем. (Реріх Миколай)

Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі». (Сухомлинський В.)

...Не означає, що бібліотеки та комп'ютери протистоять один одному. Навпаки. Їх зв'язок повинен міцніти. Комп'ютер покликаний наближати інформацію до людини, а бібліотека - сприяти її духовному розвитку. (Тюліна Н. І.)
Бібліотекар самою долею покликаний допомагати всім людям і в усьому. Він здатний це робити, бо за допомогою притаманних йому засобів і методів має найширший доступ до свідомості і душі людини. (Фонотов Г. П.)
Бібліотека - це не тільки книга. Це перш за все колосальний концентрат спресованого часу, як би сполучення тисячоліть людської думки... (Шагінян М.)

Результат пошуку зображень за запитом "книга"

Немає коментарів:

Дописати коментар