- Події. Новини. Факти.
- Візитка бібліотеки
- Професійний портрет бібліотекаря
- Рекламно-іміджева діяльність
- Інтерактивні ігри, плакати, вправи
- Виставковий круговир
- Масова діяльність
- Національно-патріотичне виховання
- Бібліотечні інновації
- Формування морально-етичних якостей
- Проєктна діяльність
- Бібліотечний актив
- Екологічний етюд
- Методичний калейдоскоп
- Наші видання
- Бібліотечні уроки
- Словники України on-line
- Читайликам про КНИГУ
- Екранізовані твори
- Афоризми про книгу, читання
- Народна мудрість про книгу
- Професія - БІБЛІОТЕКАР!
- Цікавинки
- ЛІТЕРАТУРНА КОМПАНІЇВЩИНА
- Аудіо та онлайнчитальня
- Поезія нескорених
- Батьківський порадник: як закохати дітей у книжки
- Медіаграмотність
- Сторінка БЕЗПЕКИ. Ментальне здоров'я.
11/01/2021
10 січня - Всесвітній день чорного шоколаду!
Смакуйте шоколадні книги!!!
Першими шоколад навчилися робити ацтеки, які називали його "їжею богів". Іспанські конкістадори охрестили ласощі "чорним золотом" і їли їх для зміцнення витривалості. У середньовіччі споживання шоколаду в Європі було доступне тільки аристократам.
Шоколад обожнюють всі, солідні бізнесмени, спортсмени і особливо діти. Коли ми бачимо перед собою плитку шоколаду, відразу ж відчуваємо ту насолоду яку принесе її поїдання. Зверніть увагу, що окрім задоволення – він ще й дуже корисний. Адже в шоколаді міститься магній, залізо та ще багато інших елементів, що позитивно впливають на наш організм.
Існує безліч цікавих фактів про шоколад які відомі більшості. Але є і такі факти, про які багато хто не здогадується. В цій статті ми зібрали найцікавіші факти про шоколад. Тож давайте дізнаємося про це частуванні трішки більше, ніж те, що він солодкий і смачний.
Цікаві факти про шоколад
• Перш за все хочемо розповісти про всесвітній день шоколаду. Святкують його з 1995 року і припадає він на 11 липня. Ідея свята з’явилась у французів але воно так сподобалось публіці, що із національного перетворилось на міжнародне. І тепер люди з усього світу відзначають це солодке свято.
• Какао дерева справжні довгожителі. Вони можуть жити аж до 200 років. Але не все так добре, адже плодоносять вони тільки 25 років.
• Печиво з шоколадом було винайдено зовсім випадково. Американка Рут Грейвс замість масла добавила шоколад. Так і вийшло всім відоме частування.
• Повернемось далеко в минуле, а саме в часи майя. В цій цивілізації вартість деяких товарів визначалась в какао-бобах. Так, наприклад, купити домашніх птахів можна було за 25 бобів, а раба приміром за 120.
• Какао вперше використали більш ніж 4000 років тому. І було це зроблено в південних і центральних районах Америки. Але станом на зараз більш ніж 72% світової какао сировини виробляється в Африці. Лідером серед африканських країн є Кот-д’Івуар.
• Перша плитка шоколаду була випущена в Англії. Це було зроблено в 1842 році фабрикою Cadbury.
• Шоколад приємніший за поцілунок. Це дуже цікавий факт про шоколад. В 2007 році, вченими з університету Сассекса, було проведено дослідження серцевих скорочень і мозкових хвиль. Для експерименту взяли 20 пар яким потрібно було спочатку поцілуватись, а потім з’їсти шматок шоколаду. Як ви вже зрозуміли – шоколад переміг. Абсолютно у всіх випадках танення шоколаду в роті викликало більш приємну (інтенсивну) реакції аніж чужий язик.
• Щоб виробити 450 грам шоколаду необхідно біля 400 какао бобів.
• Саме какао боби є одним з перших товарів які Христофор Колумб привіз в Іспанію.
• Знайомство англійських піратів з какао бобами не можна назвати вдалим. Коли вони вперше захопили іспанський корабель з цим продуктом, пірати вирішили, що це послід домашніх тварин і викинули боби за борт.
• Шоколад можна зустріти в багатьох фільмах. Але був один в якому він «зіграв» не себе. Це фільм «Психо». В одній зі сцен фільму, замість крові було використано шоколадний сироп.
• Середі безлічі фактів про шоколад, цей буде дуже цікавим саме для дітей. Всі ми чули фразу «не їж багато шоколаду, а то зуби вилетять». Так от – це міф. Ще в далекому 2000 році, японські вчені, довели, що шоколад набагато безпечніший для зубів аніж цукор чи цукерки. Це пов’язано з тим, що какао володіє антибактеріальними властивостями.
• В середньому шоколадна плитка містить до 8 частин комах.
• Попри те, що какао дерево плодоносить лише 25 років, за цей час на ньому виростає до 3 тисяч бобів. Але перш ніж вони з’являться потрібно почекати 4-5 років.
(Джерело: https://tort-lviv.com.ua/blog/tsikavi-fakty-pro-shokolad/)
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар