- Події. Новини. Факти.
- Візитка бібліотеки
- Професійний портрет бібліотекаря
- Рекламно-іміджева діяльність
- Інтерактивні ігри, плакати, вправи
- Виставковий круговир
- Масова діяльність
- Національно-патріотичне виховання
- Бібліотечні інновації
- Формування морально-етичних якостей
- Проєктна діяльність
- Бібліотечний актив
- Екологічний етюд
- Методичний калейдоскоп
- Наші видання
- Бібліотечні уроки
- Словники України on-line
- Читайликам про КНИГУ
- Екранізовані твори
- Афоризми про книгу, читання
- Народна мудрість про книгу
- Професія - БІБЛІОТЕКАР!
- Цікавинки
- ЛІТЕРАТУРНА КОМПАНІЇВЩИНА
- Аудіо та онлайнчитальня
- Поезія нескорених
- Батьківський порадник: як закохати дітей у книжки
- Медіаграмотність
- Сторінка БЕЗПЕКИ. Ментальне здоров'я.
11/01/2021
10 січня - День вдячності кімнатним рослинам
10 січня - День вдячності кімнатним рослинам.
Цей День був заснований мережею Gardener's Network, що дало офіційну можливість нагадати людям про переваги кімнатних рослин, наприклад, дослідження 2009 року показало, що запах лаванди може ефективно знизити частоту пульсу в стресових ситуаціях.
Дослідники стверджують, що люди стали прикрашати свої оселі кімнатними рослинами і квітами понад сім тисяч років тому. Це не дивно, адже корисні властивості кімнатних рослин були помічені ще в ті часи, коли ці рослини були дикорослими. Бути може, спочатку людині захотілося прикрасити своє житло, а потім він на собі відчув користь рослин. Але більшість істориків схиляються до думки, що рослини спочатку вживалися в їжу, після чого були встановлені їх корисні властивості, як в якості їжі, так і під час їх очікування приготування. Але з часом все знову змінилося і сучасні люди стали сприймати кімнатні рослини тільки як прикрасу.
Дехто стверджував, що існують якісь магічні властивості кімнатних рослин, але все це було схоже на жарт. Насправді ж, справжній благотворний вплив рослин став знову розкриватися лише недавно, коли домогосподарки і квітникарі впритул цим зацікавилися. Лікувальні властивості кімнатних рослин вже доведені з наукової точки зору, тому з даним фактом сперечатися марно. По-перше, в закритих приміщеннях з часом накопичуються різні токсичні речовини, які можуть завдавати незначної шкоди здоров`ю людини. Т
аке скупчення токсичних речовин може бути викликано використовуються миючими засобами, оздоблювальними матеріалами, та й самим повітрям, який на вулиці не цілком чистий. А фітонцидні властивості кімнатних рослин допомагають людині боротися з токсичним повітрям, очищати його, насичуючи киснем, а також знезаражуючи, вбиваючи бактерії і мікроби. Якщо кімнатна рослина мирт, агава, його корисні властивості знайомі багатьом, то про інших рослинах ми мало що знаємо. Наприклад, хлорофітум - це одне з найбільш корисних для людини кімнатних рослин. Ця рослина з довгими зеленими листками з білими смужками, яке цвіте дрібними білими квітами. Хлорофітум поглинає практично будь-які токсини і вбиває бактерії.
Цілющі властивості кімнатних рослин цього типу досить великі, але мало хто про них здогадується. Для того, щоб за добу в невеликому приміщенні повністю очистити повітря від токсинів і шкідливих бактерій, досить поставити в ньому два горщика з хлорофітумом. А якщо додати в горщик з рослиною кілька таблеток активованого вугілля, його очищаючі властивості збільшаться.
Джерело: https://thatbutuame.ru/.../4214-vlastivosti-kimnatnih...
Вирощувати кімнатні рослини не так легко, як здається з першого погляду. Грунт – найважливіша складова успішного розведення рослин. До її вибору потрібно підходити відповідально. Для кімнатних рослин змішують перегній, пісок і родючий шар ґрунту. На бідному на мікроелементи ґрунті нічого не виживе, а на землі, в якій дуже багато перегною і добрив рослина може згоріти. Є негласне правило. Якщо коренева система рослини ніжна, то ґрунт повинен бути більш легким.
Для папоротей необхідний ґрунт, який на дві третини складається з перегнившого листя.
Для пеларгонії і фуксії вибирають землю, яка складається в рівних частках з перегною, дернового і глинистого ґрунту.
Цибулинним рослинам і рослинам з потужною кореневою системою (драцени) потрібна більш важкий грунт, який складається до однієї третини з глинистої землі.
Для орхідей необхідна зовсім інша комбінація. Грунт складається з рубаного болотного моху, коренів папороті, торфу і глиняних черепків.
Полив
Всім рослинам необхідний полив. Але тут є деякі нюанси. Перед тим як придбати якийсь квітка постарайтеся дізнатися про нього якомога більше інформації. Ці знання допоможуть вам з легкістю підібрати вазон для квітки, знайти йому найкраще місце в будинку, звертаючи увагу на кількість денного світла, протяги, а також спланувати раціональний полив.
Різні рослини вимагають певну частоту поливу, одні потребують регулярного поливу, інші, в період вегетації, взагалі не варто поливати тривалий час. Для одних квітів потрібна тільки тепла вода, для інших і сніг буде в радість і тільки на користь. Якісь рослини вимагають обприскування, а є ті, хто гине від такої процедури.
Отруйні рослини
Кімнатні рослини можуть бути не тільки красивими, але і небезпечними. Наприклад, рослини рід молочайні і пасльонові дуже шкідливі для дітей і домашніх вихованців. Строкаті плоди пасльону такі ваблять, так і хочеться спробувати, проте вони отруйні. Якщо в будинку є маленькі діти варто утриматися від розведення таких рослин.
Кішки теж любителі все спробувати, пожувати, для них такі рослини також небезпечні. Якщо в будинку мешкає кішка улюбленець, то звертайте увагу на рослини, які збираєтеся розводити, щоб не нашкодити тварині.
Рідкісні рослини
1. Сукуленти-дельфіни (Senecio peregrinus). Дуже популярне в Японії рослина. Кожен листочок цієї рослини нагадує маленького дельфіна, що розсікає хвилі… Вазон цвіте так: з’являється довге стебло з чашкою і ніжно-рожевими квітами.
2. Японський мох марімо (Marimo moss balls). Це красива водорість, яка не любить прямих сонячних променів. Прекрасна прикраса акваріума, але може існувати і самостійно в окремій ємності. Марімо, або кладофора росте дуже повільно – смарагдовий кулька може збільшитися в розмірі всього на 5-7 мм в рік. Маленька кулька водорості може жити близько 200 років, тому в деяких японських сім’ях прийнято передавати рослину у спадок.
3. Трахиандра (Trachyandra). Рослина схоже на щупальця медузи або кучеряві кіски. Ця рослина не вимагає особливих умов і потребує досить легкому догляді, родом з Африки, не боїться палючого сонця, тому поливати його потрібно раз на тиждень.
4. Крассула умбелла (Crassula umbella). Любить світло і свіже повітря.
5. Молочай огрядний (Euphorbia obesa). Родом з Африки, але стійкий до низьких температур. Зберігає вологу всередині, як кактус. Цвіте, починаючи з 5-8 років.
6. Молочай «Голова медузи» (Euphorbia сaput-medusae). Отруйна рослина. Цвіте жовтими квітами. Горгонарія-ще одна назва цього невибагливого зеленого мешканця будинку. Любить сухе повітря і прохолоду.
7. Платіцеріум (Platycerium). Оленячий папороть нагадує плоскі оленячі роги. Прекрасно влаштовується на стінах: в природі ця рослина мешкає на деревах.
8. Молочай тірукаллі (Euphorbia tirucalli). З соку цієї рослини раніше добували каучук. Сік молочаю – отрута. «Вогняні палички» — одна з назв цієї рослини.
9. Хавортія Купера (Haworthia соорегі). У природі рослина росте на скелях і є улюбленою їжею гірських кіз і овець.
10. Очиток Моргана (Sedum morganianum). Листя нагадують ослиний хвіст. Саме ослиним хвостом іноді називають цю рослину в побуті. Очиток досить вимогливий і любить багато сонячного світла.
11. Штопорна трава (Corkscrew grass). Дуже швидко розростається. Має кучеряве листя.
12. Тирлич урнула (Gentiana urnula). Незвичайне, але не вимагає особливого догляду рослина. Нагадує морську зірку, прекрасно виглядає в композиції на альпійській гірці.
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар