30/03/2017

Інфографіка. Що це?

Інфографіка

ІНФОГРАФІКА – ЦЕ ВІЗУАЛЬНЕ ВІДОБРАЖЕННЯ ДАНИХ, ЩО 

МІСТИТЬ НЕВЕЛИКУ ЗА ОБСЯГОМ, АЛЕ ЗНАЧИМУ І 

ПРАВИЛЬНО ОФОРМЛЕНУ ІНФОРМАЦІЮ. І ЦЕ ЦІКАВО, ПОВІРТЕ!!!

ІНФОГРАФІКА – ЦЕ ОКРЕМИЙ ЖАНР ЖУРНАЛЬНОГО ТА ОНЛАЙНОВОГО ДИЗАЙНУ. ІНФОГРАФІКА ЗАЗВИЧАЙ МІСТИТЬ ЦІКАВІ СХЕМИ, ПОЯСНЕННЯ ТА ІЛЮСТРАЦІЇ, ЯКІ ДОЗВОЛЯЮТЬ ШВИДКО ЗРОЗУМІТИ СУТЬ ІНФОРМАЦІЇ, ЯКА Є ТЕМОЮ ІНФОРМАЦІЙНОГО МАЛЮНКУ.




29/03/2017

Засідання майстер-класу шкільних бібліотекарів Компаніївщини з національно-патріотичного виховання

      28 березня відбулося чергове засідання майстер-класу шкільних бібліотекарів Компаніївщини на базі шкільної бібліотеки Компаніївського відділення 
КЗ "Компаніївське НВО". 
     Бібліотекар-майстер (Полтавець С.В.) підготувала для слухачів з досвіду своєї роботи  цікаву та актуальну тему "Роль бібліотеки у формуванні громадянина України у реалізації пріоритетного напрямку національно-патріотичного виховання".  Майстер- клас було проведено згідно розробленої  ПРОГРАМИ роботи. 
     Зацікавлюючим моментом для гостей стала креативна стінівка-запрошення від читачів бібліотеки та бібліотекаря.  
    Творчо пройшло знайомство-самопрезентація у вигляді вправ "Калинова родина" та "Життєві цінності".
     У плідній співпраці було переглянуто презентацію та обговорено «Концепцію національно-патріотичного виховання дітей та молоді».
    Полтавець С.В. представила власний досвід діяльності шкільної бібліотеки.
    Неабияку зацікавленість проявили слухачі до використання сучасних можливостей використання різноманітних освітніх Інтернет-сервісів з метою формування свідомого учня-патріота.
   Проведено практичні вправи "Складання моделі особистості-патріота" та створення скарбнички найефективніших форм, прийомів та методів діяльності бібліотеки з національно-патріотичного виховання.
  Запрошую більше дізнатися про засідання на сторінці  
"Засідання 7. Національно-патріотичне виховання" блогу "Бібліородзинки"  


22/03/2017

22 березня - Всесвітній день водних ресурсів

                  Результат пошуку зображень за запитом "всесвітній день охорони водних ресурсів"



Результат пошуку зображень за запитом "всесвітній день охорони водних ресурсів"     Генеральна асамблея ООН 2 грудня 1992 року прийняла резолюцію про щорічне проведення Всесвітнього дня води 22 березня. Головна мета започаткування Дня води — проведення активного інформування серед широких верств населення та привернення уваги громадськості і політиків до проблем води.
Щодо стану справ в Україні, то за запасами місцевих водних ресурсів (1 тис. кубічних метрів на людину) вона, хоча і входить до десятки країн, де є найчистіша питна вода, водночас є однією з найменш забезпечених питною водою країн в Європі. Тому для нашої держави проблема води — одна з найактуальніших.
Результат пошуку зображень за запитом "всесвітній день охорони водних ресурсів"Відзначення дня води – чудовий привід нагадати українцям про дбайливе ставлення до водних ресурсів. Адже лише своїми діями ми зберігаємо або знищуємо природу України.

21/03/2017

21 березня - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПОЕЗІЇ

Результат пошуку зображень за запитом "21 березня всесвітній день поезії"   
   У бібліотеці відбувся ДЕНЬ ЧИТАННЯ ПОЕЗІЇ під гаслом «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі» (Л. Костенко).
  Для молодших школярів проведено огляд літератури «В країні «ВІРШОГРАЙ»», з  читачами середнього віку проведено вікторину «З якого вірша ці рядки?». Протягом дня проводилися голосні читання віршів, конкурси виразного читання.

    Поезія – це неповторність. У кожного поета є щось своє, незвичайне. З кожним поетом асоціюються свої рими, свої думки, свій настрій, свої слова… 
                                   

16/03/2017

Всеукраїнська науково-практична конференція «Відтворимо ліси разом»

14-15 березня 2017 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Відтворимо ліси разом» присвячена Міжнародному дню Лісу. Кіровоградщину представляли методист Комунального закладу «Обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Кротенко О.М. та керівник учнівського лісництва «Зелена планета» Комунального закладу «Компаніївське навчально-виховне об’єднання» Полтавець С.В., які презентували виставку діяльності учнівських лісництв Кіровоградщини та досвід учнівського лісництва «Зелена планета» з Компаніївщини.
Міністерство освіти і науки України, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді за підтримки Державного агентства лісових ресурсів України та Товариства лісівників України провели захід з метою привернення уваги державних та громадських організацій до проблем збереження біологічного різноманіття лісових екосистем, відтворення та розширення площі високопродуктивних стійких насаджень; підвищення фахового рівня керівників учнівських лісництв, а також сприяння співпраці навчальних закладів, органів державної влади, громадських організацій в поліпшенні ефективності роботи учнівських лісництв. Учасниками стали працівники установ лісового господарства, наукові та науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів, профільних науково-дослідних установ, методисти та керівники учнівських лісництв позашкільних і загальноосвітніх навчальних закладів, громадськість з 18 областей України.
Учасників та гостей конференції привітали: Вербицький В.В., директор НЕНЦ МОН України, Яресько О.П., голова товариства лісівників України, Мовчан М.М., заступник директора департаменту Міністерства екології та природних ресурсів України., Гузенко Р.В. – перший заступник начальника Київського обласного та по місту Києву управління лісового
та мисливського господарства – головний лісничий Київщини. Мельник В.І., доктор біологічних наук, професор відділу природної флори Національного ботанічного саду ім.. М. М. Гришка НАН України.
Конференція працювала у форматі пленарного засідання та дискусійних майданчиків.
Під час роботи сесій пленарного засідання конференції «Стале управління лісами» та «Вплив глобальних змін клімату на лісовідновлення та лісозбереження» з змістовними і актуальними доповідями виступили:
Вербицький В.В., директор НЕНЦу МОН України, доктор педагогічних наук, професор, академік Академії вищої освіти; Юхновський В.Ю., професор кафедри Відтворення лісів та лісових меліорацій Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства НУБіП України, доктор с\г наук; доцент Римаренко Ю.П., Завідувач кафедри нової техніки передової технології комплексного ведення лісового господарства та охорони праці українського центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів лісового господарства України; Сасюк В.М., директор ДП «Шепетівське лісове господарство»; Бала О.П., доцент Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства НУБіП України; Лакида І.П., доцент Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства НУБіП України.
У рамках пленарного засідання працювала виставка «Лісовідтворення. Пошуки молоді». Вдало висвітлено роботу щодо лісовідтворення та досягнення учнівських лісництв України в альбомах, буклетах, банерах, навчальних програмах, методичній, навчальній, науковій та агітаційній літературі.
15 березня за участі науковців та керівників учнівських лісництв працювали дискусійні майданчики “Пріорітети лісівничої освіти в контексті збалансованого розвитку” і “ Проблеми збереження лісів в умовах сучасної економіки ”, “Учнівські лісництва: аналіз та перспективи розвитку”. Науковці та керівники учнівських лісництв в ході дискусій розглянули проблемні на даному етапі питання по профілю.
Свідченням актуальності та вагомості заходу стали змістовні дискусії та, як результат, вироблення проекту резолюції Всеукраїнської конференції «Відтворимо ліси разом».
Сертифікат учасника конференції отримав кожен учасник заходу.
Учнівське лісництво «Зелена планета» КЗ «Компаніївське НВО» було нагороджено Подякою Міністерства освіти і науки України, Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді за результативну участь у виставці «Лісовідтворення. Пошуки молоді» в рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції «Відтворимо ліси разом» та з нагоди Міжнародного дня лісу.


08/03/2017

Міжнародний жіночий день! УРА! ВІТАЮ!


Результат пошуку зображень за запитом "привітання з 8 березня"



Результат пошуку зображень за запитом "міжнародний жіночий день"
    Міжнародний жіночий день — свято, що відзначається щорічно             8 березня в ряді країн як «жіночий день». Щорічно відзначається ООН як Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир. Історично з'явився як день солідарності трудящих жінок у боротьбі за рівність прав і емансипацію. 
Широке поширення набула версія, згідно якої традиція відзначати Міжнародний жіночий день 8 березня була покладена «маршем порожніх каструль», який провели в цей день 1857 року робітниці текстильної промисловості і фабрик з пошиття одягу в Нью-Йорку на знак протесту проти неприйнятних умов праці та низької заробітної плати. Вони вимагали скорочення робочого дня, поліпшення умов праці, рівну з чоловіками заробітну плату. Ці жінки в той час працювали до 16 годин на добу, а праця їх був низькооплачувана. Однак Франсуаза Пік в декількох статтях (у співавторстві з іншими) показала, що даний факт не знаходить підтвердження, а легенда, ймовірно, була придумана в 1955 році, щоб відокремити традицію свята від комуністичної ідеології, що було важливо для борців за права жінок в Західній Європі і США в роки холодної війни. 
   8 березня 1908 на заклик нью-йоркської соціал-демократичної жіночої організації відбувся мітинг з гаслами про рівноправність жінок. В цей день більше 15 000 жінок пройшлися маршем через усе місто, вимагаючи скорочення робочого дня і рівних умов оплати з чоловіками. Крім того, висувалася вимога надання жінкам виборчого права. 
   У 1909 році Соціалістична партія Америки оголосила національний жіночий день, який відзначався аж до 1913 року в останню неділю лютого. У 1909 році це було 28 лютого. Пізніше, в 1910 році, делегатки з США прибули до Копенгагена на Другу Міжнародну Конференцію жінок-соціалісток, де зустрілися з комуністкою Кларою Цеткін. 
   Клара Цеткін у 1910 році, на Другій Міжнародній соціалістичній жіночій конференції, що проходила в Копенгагені 27 серпня в рамках Восьмого конгресу Другого Інтернаціоналу, запропонувала заснувати міжнародний жіночий день. Малося на увазі, що в цей день жінки будуть влаштовувати мітинги і процесії, залучаючи громадськість до своїх проблем.
У 1911 році перший Міжнародний жіночий день відзначався в Німеччині, Австрії, Данії і Швейцарії 19 березня, за пропозицією члена Центрального комітету Соціал-демократичної партії Німеччини Олени Грінберг, в ознаменування Березневої революції 1848 р. в Пруссії. У 1912 році цей день відзначався в тих же країнах вже 12 травня. У 1913 році жінки мітингували у Франції та Росії — 2 березня, в Австрії, Чехії, Угорщини, Швейцарії, Голландії — 9 березня, у Німеччині — 12 березня. У 1914 році єдиний раз жіночий день відзначався 8 березня одночасно в шести країнах: Австрії, Данії, Німеччині, Нідерландах, Росії та Швейцарії. В той рік число 8 березня випало на неділю. 
   Так як Росія жила тоді, на відміну від всієї Європи, за юліанським календарем, то «Міжнародний жіночий день» святкували не 8 березня, а 23 лютого. В Росії цей день почали відзначати щорічно з 1913 року.
   Як це не дивно, але саме «Міжнародний Жіночий День» 1917 року переріс у Лютневу революцію, яка в свою чергу призвела до Жовтневого перевороту і привела до влади кривавий режим Більшовиків. 
В СРСР 8 березня довгий час був звичайним робочим днем, і лише 8 травня 1965 року, напередодні 20-річчя Перемоги у Великій вітчизняній війні, «Міжнародний жіночий день — 8 березня» був оголошений в Радянському Союзі святковим днем. 
   Багато хто сумнівається, що це свято дійсно «міжнародне». Проте, ще в 1977 році ООН, за пропозицією СРСР, прийняла резолюцію 32/142, призвавши всі країни проголосити 8 березня днем боротьби за жіночі права – «Міжнародним жіночим Днем». 
   Незважаючи на витки історії, свято прекрасної частини людства – перш за все свято, що викликає найкращі почуття в людей. Якби будь-яка влада намагалася б заборонити святкування 8 березня, можна було б тільки уявити розмах опору таким діям. Тож нічого іншого не залишається, окрім як насолоджуватися цим святом жінок, весни та краси. Святкування 8 березня в Україні включає сталий «ритуал» дарування жінкам квітів і подарунків.