21/03/2017

21 березня - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПОЕЗІЇ

Результат пошуку зображень за запитом "21 березня всесвітній день поезії"   
   У бібліотеці відбувся ДЕНЬ ЧИТАННЯ ПОЕЗІЇ під гаслом «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі» (Л. Костенко).
  Для молодших школярів проведено огляд літератури «В країні «ВІРШОГРАЙ»», з  читачами середнього віку проведено вікторину «З якого вірша ці рядки?». Протягом дня проводилися голосні читання віршів, конкурси виразного читання.

    Поезія – це неповторність. У кожного поета є щось своє, незвичайне. З кожним поетом асоціюються свої рими, свої думки, свій настрій, свої слова… 
                                   
                      ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА
Найдавніші вірші, за твердженням істориків, були написані ще в 23 столітті до нашої ери. Вони були створені принцесою Ен-Хеду-ана (En-hedu-ana) і знахідка підтверджена артефактами. Принцеса є найбільш раннім автором, відомим по імені, а також першої поетесою. Вона була дочкою засновника Аккадского царства - царя Саргона, і відома своїми шумерськими гімнами.
   Відомо, що перші словники рим з’явилися ще в середньовіччі. Цікаво що, наприклад, весь Коран побудований на римах. А перший, хто порівняв щоки юної дівчини з трояндою, був поетом, як одного разу висловився Сальвадор Далі.
У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.
   „Поезія, - говориться в рішенні ЮНЕСКО, - може стати відповіддю на найгостріші і найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї широку суспільну увагу. Крім того, Всесвітній день поезії повинен дати можливість ширше заявити про себе невеликим видавництвам, чиїми зусиллями, в основному, доходить до читачів творчість сучасних поетів, літературним клубам, що відроджують одвічну традицію живого поетичного слова”.

Анимация Книги ПОЕЗІЯ НА ВСІ СМАКИ:


Немає коментарів:

Дописати коментар