05/02/2017

Ми любимо казки! А ви?


Казок чимало є на світі
Веселих та сумних
Питання полягає в тому,
Чи можна жить без них?
Відповідь – ні! Тому, що знайомство з казкою, зустріч із нею – це завжди свято! Казка – це чарівна країна.
Головною особливістю казки є те, що це завжди вигадана історія зі щасливим кінцем, де добро перемагає зло. Казки бувають авторськими (складені опредленнным автором) і народні (складені багатьма людьми). Існує також відома класифікація казок за їх змістом:
Казки чарівні. В них розкриваються найкращі людські якості, романтичні герої. У такій казці обов’язково є центральний позитивний герой, його помічники і чарівні предмети. Герої чарівних казок борються зі злом і несправедливістю в ім’я добра і любові. В якості прикладів можна навести російські народні казки про Івана-дурня.
Результат пошуку зображень за запитом "казка"Казки про тварин. Тут постійні персонажі – це тварини (лисиця, вовк, ведмідь, заєць і т.д.). Тварини взаємодіють, кожен з них уособлює ту чи іншу людську якість, наприклад, кот – розумний, лисиця – хитра, ведмідь – сильний. Приклади: \”Теремок\”, \”Ріпка\”, \”Колобок\”.
Соціально-побутові казки – ілюструють реальне життя, герої показані з точки зору їх соціального положення, висміюються негативні людські якості. Кращими якостями в таких казках володіють люди з народу, які, як правило, виявляються розумнішими і хитреее представників високого соціального статусу (панів, попів). Ці казки – сатиричні, в них багато гумору і каламбуру. Приклади соціально-побутових казок: \”Шемякін суд\”, \”Каша із сокири\”.\”Барин і тесляр\”, \”Хлоп і поп\”.
Чим казка відрізняється від казки?
Основна відмінність оповіді від казки в тому, що в розповіді є оповідач, і цей оповідач не є автором історії. Крім того, героями оповіді найчастіше є реально існуючі люди, хоча в сказ і додано багато нових вигаданих деталей.
Читайте! Відкривайте чарівний, дивовижний світ казок!!!

Немає коментарів:

Дописати коментар